POWIERZCHNIOLOGIA

POWIERZCHNIOLOGIA///
SUPERFICIOLOGY/// ROMAN DZIADKIEWICZ

W ramach głównego pasma Conrad Festival zapraszamy na spotkanie i dyskusję na temat książki. Udział biorą: Ewa Majewska, Roman Dziadkiewicz, moderuje: Anna Kałuża. Fragmenty traktatu czyta (ze wsparciem elektrycznym i elektronicznym) Marcel Borowiec. Wydarzenie stanowi także premierę angielskiej edycji traktatu pt. “Superficiology” w tłumaczeniu Piotra Mierzwy i redakcji Philipa Palmera (F.A.I.T. 2016).
Podczas spotkania będzie można otrzymać numerowany egzemplarz książki (ilość bardzo ograniczona).

Pałac Czeczotki (róg Wiślnej i Anny)
Środa 26.10.2016 g. 13.00

Zapraszamy!

„Superficiology” (pl. Powierzchniologia) to długoterminowy projekt, którego zwieńczeniem jest minipowieść s-f – pofragmentowana narracja, oparta na przepisywaniu na język literatury doświadczeń z materialnością i formami nowoczesności, sztuki, kultury wizualnej i przemysłu kulturowego. Opowiada ona o świecie spełnionej utopii, gdzie panuje piękna pogoda, równość, transparentność i melancholijne szczęście…

 

Roman Dziadkiewicz

Superficiology [pl. Powierzchniologia]

english translation: Piotr Mierzwa

wydawca: F.A.I.T.

ISBN 978-83-923248-0-5

art-book

nakład 134 egz. numerowane i sygnowane.

format: 185×186 mm

120 stron

okładka miękka z obwolutą

data premiery: 26.10.2016

cena 100 zł

(+ edycja pl gratis)

Oprócz tekstu powieści-traktatu, książka zawiera mini-esej Dominika Kuryłka „Visual Fabric” oraz – srebrne w edycji angielskiej i barwne w edycji polskiej – ilustracje.

Edycja angielskie dostępna jest na tradycyjnych warunkach wymiany towarowo-pieniężnej. Osoby kupujące „Superficiology” i chcące otrzymać dodatkowo, bezpłatnie „Powierzchniologię” w wersji polskojęzycznej prosimy o zaznaczenie tego przy składaniu zamówienia.

Powieść w wersji elektronicznej można bezpołatnie pobierać np. tu:
https://www.dropbox.com/s/4g4syek54jb7w0l/powierzchniologia_ebook_pojedyncze.pdf?dl=0

 

http://conradfestival.pl/
http://placecalledspace.org/