REFLEKTOREM W MROK


PROM/IENI\OTWÓRCZOŚĆ. TWOJE OCZY SĄ CIEKAWSZE OD SŁOŃCA

 

REFLEKTOREM W MROK

 

piątek 22.05.2015 g. 22.00 (czynne do 24.05 po telefonicznym umówieniu)

Kurator / dramaturg: Roman Dziadkiewicz, współpraca: Joanna Bednarczyk (PWST)

uczestnicy i uczestniczki: Joanna Błoniarz, Przemysław Branas, Judyta Chrystowska, Wojciech Ćwiertniewicz, Sandra Dudek, Witold Górka, Irena Kalicka, Urszula Kluz-Knopek, Maria-Weronika Lorek, Piotr Marek, Barbara Maroń, Janina Niwelińska, Stefan Papp, Antoni Porczak, Wojtek Ratajczak, Olek Rajewski, Jerzy Skarżyński, Łukasz Skąpski, Michał Sosna, Grzegorz Sztwiertnia, Zorka Wollny, Bogdan Zimowski, Alicja Żebrowska i inni.

Reflektorem w mrok to najprawdopodobniej najbardziej laboratoryjna część projektu „prom/ieni\otwórczość. twoje oczy są ciekawsze od słońca”. Laboratorium to przestrzeń eksperymentu podwyższonego ryzyka, który niekoniecznie musi się udać ale na pewno pozostawi trwałe ślady na siatkówkach obecnych i zaangażuje cieleśnie, emocjonalnie i intelektualnie. Zwłaszcza jego uczestników i uczestniczki eksperymentujących na sobie i bliskich. Przyjdź, weź udział i uważaj na oczy.  

 

Reflektorem w mrok to żywy obraz w sztucznym świetle – całonocna wystawa-środowisko działań. Rekonstrukcja mitycznego spotkania Tadeusza Boya-Żeleńskiego, George Batille’a, Jennifer Ringley, Jerzego Skarżyńskiego, Alicji Żebrowskiej i innych postaci wcielonych w żywych eksperymentatorów i eksperymentatorki. Surrealizm to nie fanaberie, to oddolny ruch społeczny organizmów żywych i nieżywych, który rodzi się w tak gęstym i zanieczyszczonym środowisku, że giną w nim wszelkie małe kompleksy niespełnionej modernizacji i gasnących ideałów.  

Reflektorem w mrok to spotkanie błysków fleszy, ucieleśnionych oczu, odsłoniętych ciał, masek, intymnych marginaliów i gestów otwarcia zamkniętych w galerii-mieszkaniu-salonie. Bezczelna i przewrotna aktualizacja tradycji bohemy, ruchu galerii niezależnych i matryc pretensjonalnego Krakowa. „Powietrze duszna i ciężkie”. „Sztuka się skończyła, wszystko jest widzialne”, „tak kocha się tylko raz”…

prom/ieni\otwórczość. twoje oczy są ciekawsze od słońca

www.asp.krakow.pl | fb: prom/ieni\otwórczość.